Konstrukcje namiotowe

HALE NAMIOTOWE

Zajmujemy się projektowaniem, dostawą i montażem konstrukcji namiotowych. Zaliczamy do nich hale namiotowe, które posiadają bardzo uniwersalne zastosowania.

Opisywane konstrukcje charakteryzują się lekkością, dzięki stalowemu szkieletowi, który można łatwo i szybko zmontować. To sprawia, że montaż hal namiotowych jest relatywnie tani i trwa zdecydowanie krócej niż w przypadku tradycyjnych budynków. Dzięki temu, że wewnątrz hali nie znajdują się żadne podpory, to jej powierzchnia może zostać całkowicie wykorzystana.

Poszycie budynku w postaci plandeki PVC chroni w sposób skuteczny przed słońcem oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi takimi jak: wiatr, deszcz oraz śnieg. Natomiast ściany obiektu mogą być również wykonane z blach trapezowych lub płyt warstwowych.

Przykładowe zastosowania obejmują:

  • magazyny,
  • ośrodki produkcyjne,
  • obiekty sportowe,
  • imprezy plenerowe.

Należy również pamiętać, iż teren, na którym planuje się postawienie budynku, powinien cechować się stabilnym podłożem. Jest to wymóg, który pomimo lekkości opisywanych konstrukcji powinien zostać spełniony. Tereny niestabilne, takie jak bagna lub torfowiska, nie świadczą odpowiedniej podstawy dla naszych projektów.

Jak przygotować teren przed budową hali namiotowej?

Jeśli już mowa o odpowiednim przygotowaniu terenu do postawienia konstrukcji, warto również nakreślić co należy zrobić, by móc wyposażyć przestrzeń gospodarczą w halę namiotową. Choć jest to konstrukcja lekka, podobnie jak tradycyjne budynki opiera się ona o fundamenty oraz stopy fundamentowe. Niestety, mimo swoich małych gabarytów, muszą być one umieszczone w gruncie, który jest klasyfikowany jako grunt twardy. Niezastosowanie się do tego wymogu może równać się z narażeniem życia lub zdrowia osób przebywających w budynku.

Montaż hali wiąże się również ze zgłoszeniem budowy do odpowiedniej komórki prawnej, a obiekt docelowy może być aktywny jedynie do sześciu miesięcy. Jest tak dlatego, iż taki typ konstrukcji zalicza się do grupy tak zwanych „obiektów tymczasowych”. Pocieszeniem może być fakt, iż zwykle na pozwolenie na budowę budynków tymczasowym nie czeka się długo, a po osiągnięciu zgody sam montaż trwa o wiele szybciej niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych obiektów.

NAMIOTY SFERYCZNE

Zajmujemy się również projektowaniem, dostawą i montażem namiotów sferycznych, w stylu glamping. Obiekty te mogą być realizowane jako całoroczne bądź tymczasowe, zaprojektowane w dwóch typach konstrukcji: stalowej lub drewnianej. Rozmiar dostosowywany jest do indywidualnych oczekiwań.

Przykładowe zastosowania obejmują:

  • miejsca wypoczynku,
  • leśne przedszkola,
  • eventy plenerowe, festiwale, targi lub warsztaty.