Konstrukcje w technologiI ETFE

Zajmujemy się projektowaniem, dostawą i montażem konstrukcji z wykorzystaniem folii ETFE.

Czym jest folia ETFE ?

Jest to folia z tworzywa sztucznego na bazie fluoru (etylen tetrafluoroetylen). Materiał ten jest przezroczysty, lekki, elastyczny i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. W porównaniu do konstrukcji pokrytych szkłem jest kilkadziesiąt razy lżejsza. Jest odporny na promieniowanie UV, ekstremalne zmiany temperatury i surowe warunki chemiczne. Folia ETFE nie niszczy się pod wpływem zanieczyszczeń środowiska, ze względu na niski współczynnik tarcia pod wpływem opadów atmosferycznych jest samo-czyszcząca. Materiał ten podlega recyklingowi dzięki czemu jest w niskim stopniu szkodliwy dla środowiska.

Gdzie jest stosowana ?

Folia ETFE przepuszcza promieniowanie UV dzięki czemu jest wykorzystywana w obiektach botanicznych, pawilonach zoologicznych i rekreacyjnych obiektach wodnych.

Folię ETFE można wykorzystywać zamiast membrany PVC w konstrukcjach pneumatycznych i membranowych. Poprzez połączenie ze sobą kilku warstw folii i wprowadzenie sprężonego powietrza pomiędzy można otrzymać poduszkę, która ma właściwości termoizolacyjne. Takie poduszki można wykorzystywać jako świetliki lub fasady budynków.

Wygląd folii ETFE

Podstawowa wersja folii jest przezroczysta. Istnieje możliwość nadruku różnych wzorów w celu zmniejszenia ilości przepuszczanego światła. Podczas produkcji można również dodać pigmentu aby zabarwić folię na wybrany kolor.